Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.08.2016, 00:00

Carrefour ešte nevyhral. Proti je časť veriteľov

Kým časť dodávateľov vidí príležitosť v budúcej spolupráci s reťazcom, pre iných sú tri percentá nedostatočné.

Carrefour ešte nevyhral. Proti je časť veriteľov

Tesné hlasovanie veriteľského výboru v prípade Carrefour bolo len prvým krokom k ozdraveniu spoločnosti. Tým ďalším je schvaľovacia schôdza. Aj tá musí reštrukturalizačný plán odobriť. V polovici septembra budú zasadať dodávatelia, ktorým chce reťazec z celkovej dlžnej sumy 17,5 milióna eur vrátiť tri percentá. Práve tie sú hlavným kamfeňom úrazu. „Považujem to celé za nezmysel a návod do budúcnosti pre špekulantov na to, ako sa dá na Slovensku prísť beztrestne k cudzím peniazom,“ hovorí obchodný riaditeľ Baliarní obchodu Poprad Igor Matušek. Popradčania preto budú na schôdzi hlasovať proti.

Proti je aj ministerstvo
Jedným z veriteľov Retail Value Stores, ktorý u nás obchody reťazca prevádzkuje, je aj ministerstvo pôdohospodárstva. To si prihlásilo pohľadávku vo výške 2,2 milióna eur, avšak uznaných mu bolo iba 181-tisíc eur. Rezort síce nie je účastníkom reštrukturalizačného konania, pretože pohľadávky z uložených pokút postúpil v zmysle zákona Slovenskej konsolidačnej, avšak vyrovnanie vo výške troch percent považuje za neprimerané a neprijateľné. „Dôvody, pre ktoré za takýto návrh hlasovali traja členovia veriteľského výboru, považujeme prinajmenšom za diskutabilné. Veríme, že Slovenská konsolidačná bude na schôdzi veriteľov hlasovať proti takémuto návrhu,“ uvádza hovorca agrorezortu Vladimír Machalík.

Keďže správca poprel väčšiu časť pohľadávky, v tejto časti nemá pre nadchádzajúcu schôdzu priznané hlasovacie práva. Aby ich získala, podala Slovenská konsolidačná podnet, o ktorom súd ešte nerozhodol. „Slovenská konsolidačná bude na schvaľovacej schôdzi postupovať v súlade so

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.