Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.09.2016, 00:00

Štát poslal obchodný reťazec Carrefour bližšie ku konkurzu

Tri percentá, ktoré chce spoločnosť vyplatiť z dlhu, v hlasovaní veriteľov neprešli.

Štát poslal obchodný reťazec Carrefour bližšie ku konkurzu
Zdroj: Reuters

O krok bližšie ku konkurzu. Taký je výsledok hlasovania veriteľov spoločnosti Retail Value Stores, ktorá prevádzkujúce obchodný reťazec Carrefour. Ten stovkám svojich dodávateľov i štátu dlhuje dokopy 17,5 milióna eur.

Nový investor Carrefouru Jozef Špirko navrhol vyplatiť každému veriteľovi z dlhu tri percentá a reťazec ponechať pri živote. Návrh však v piatok veritelia zamietli ako nepostačujúci. „Náš právny systém umožňuje nazbierať dlhy v desiatkach miliónov eur s tým, že potom nebudú splácané. Toto je veľká hrôza pre stredných a malých podnikateľov,“ povedal po hlasovaní Dávid Nagy, právny zástupca jedného z veriteľov – spoločnosti Convertis.

Rozhodol štát
Väčšina veriteľov pritom reštrukturalizačný plán Carrefouru s vyplatením troch percent podporila – 55 percent bolo za návrh, 45 percent proti. Jednotlivé hlasy veriteľov však nemali pre konečný výsledok schôdze rovnakú váhu. Kľúčovým bolo predovšetkým rozhodnutie štátu, ktorému Carrefour dlhuje kvôli nevyplateným pokutám najviac peňazí. Zástupca štátu tak poč

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.