Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.09.2016, 10:33

Dvaja giganti sa spájajú. Lufthansa uzavrela dohodu o spoločnom podniku s Air China

Dohoda završuje dva roky rokovaní.

Dvaja giganti sa spájajú. Lufthansa uzavrela dohodu o spoločnom podniku s Air China
Zdroj: Reuters

Najväčšia nemecká letecká spoločnosť Lufthansa a čínske vlajkové aerolínie Air China uzavreli dohodu o spoločnom podniku. Obaja prepravcovi budú môcť vzájomne ponúkať letenky svojho partnera na vybraných linkách medzi Čínou a Európou, oznámili dnes obe spoločnosti.

Rozhovory začali podpisom predbežnej dohody v júli 2014 a ich výsledkom je dohoda na najužšej možnej spolupráci okrem vzájomného zlúčenia, uviedla agentúra Reuters.

Lufthansa usilovala o spoluprácu s Air China, aby si posilnila pozíciu na najrýchlejšie rastúcom leteckom trhu sveta. Nemecký prepravca sa potýka so slabým rastom v Európe a s konkurenciou arabských prepravcov na lukratívnych diaľkových trasách.

Na dohode sa popri samotnej Lufthanse budú podieľať aj jej dcérske firmy Austrian Airlines a Swiss Air. Spoločný podnik začne fungovať budúce leto a pokrývať bude linky medzi Čínou na jednej strane a Frankfurtom, Viedňou a Zürichom na strane druhej.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.