Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.09.2016, 09:28

Microsoft chce zlepšiť náladu akcionárov. Plánuje zvýšenie hodnoty firmy

Microsoft chce zlepšiť náladu akcionárov. Plánuje zvýšenie hodnoty firmy
Zdroj: Reuters

 Americký softvérový gigant Microsoft chce zlepšiť náladu svojich akcionárov zvýšením dividendy a spätným výkupom akcií. Informovala o tom agentúra DPA.

Microsoft odkúpi vlastné akcie za 40 miliárd dolárov. Firma tiež v utorok uviedla, že zvýši štvrťročnú dividendu o osem percent na 39 centov na akciu.

Nový program odkupu akcií nadviaže na skorší program v rovnakom rozsahu, ktorý by mal Microsoft dokončiť v decembri. Akcie firmy na správu reagovali rastom asi o jedno percento.

Odkupy vlastných akcií spravidla vedú k zvýšeniu trhovej ceny. Akcie Microsoftu za uplynulý rok posilnili asi o 30 percent a dostali sa do blízkosti rekordného maxima z roku 1999.

Microsoft je najväčším výrobcom softvéru na svete a jeho operačný systém Windows využíva väčšina osobných počítačov. Firma vo štvrtom finančnom štvrťroku, ktorý skončil 30. júna, hospodárila s čistým ziskom 3,1 miliardy dolárov. O rok skôr mala stratu 3,2 miliardy dolárov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.