Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.09.2016, 19:00

UniCredit zvažuje emisie akcií a predaj majetku, chce získať až 16 miliárd eur

UniCredit zvažuje emisie akcií a predaj majetku, chce získať až 16 miliárd eur
Zdroj: Reuters

Talianska banková skupina UniCredit chce získať až 16 miliárd eur prostredníctvom emisie nových akcií a predaja majetku. Uviedla to agentúra Reuters s odvolaním sa na informované zdroje.

K predaju chce UniCredit okrem iného ponúknuť internetového makléra FinecoBank. Najväčšia talianska banka teraz očakáva ponuky na svoju divíziu správy majetku Pioneer a rokuje s poľskou PZU o predaji podielu 40 percent v poľskej Bank Pekao.

Ukazovateľ kapitálovej primeranosti UniCredit zaostáva za rovnakým ukazovateľom pri predných konkurentoch. Banka teraz plánuje predaj veľkého objemu zlých úverov. Tento predaj bude podľa jedného zo zdrojov dôležitý pre určenie veľkosti kapitálu, ktorý bude UniCredit potrebovať. Úvery sa zvyčajne predávajú pod účtovnou hodnotou, čo spôsobuje predajcovu stratu. Podľa talianskej tlače by UniCredit mohla predať zlé úvery v objeme 20 miliárd eur.

Podľa jedného zo zdrojov sa UniCredit chystá predať firmy Pekao, Fineco a Pioneer a chce z predaja získať až desať miliárd eur. Banka plánuje aj menšie predaje, podobné predaju svojich aktivít v oblasti spracovania bankových transakcií v minulom mesiaci, z ktorého získala 500 miliónov eur. Banka v júli pod vedením nového generálneho riaditeľa Jeana Pierra Mustiera začala s preskúmavaním všetkého svojho majetku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.