Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.10.2016, 00:00

Lidlu sa darí, o 20 percent zvyšuje platy takmer každému

Lidlu sa darí, o 20 percent zvyšuje platy takmer každému
Zdroj: Reuters

Kým priemerná mzda predavačov na Slovensku je niečo vyše 500 eur, sieť Lidl im najnovšie ponúka o takmer 40 percent viac. Nemecký reťazec pristúpil od októbra k plošnému zvýšeniu miezd v priemere o pätinu. „Zvýšenie platu je pre všetkých zamestnancov filiálok a logistických centier, bez ohľadu na ich pozíciu,“ vysvetľuje generálny riaditeľ Lidla Matúš Gála. To znamená, že predavači či pokladníci zarobia v Lidli mesačne priemerne 734 eur.

Opatrenie sa tak dotkne takmer všetkých zamestnancov siete, ktorej sa u nás darí každoročne zvyšovať tržby. „Ľudia si totiž zvykli na diskont a tovar, ktorý Lidl ponúka,“ konštatuje maloobchodný analytik Ľubomír Drahovský s tým, že rozhodnutie pretaviť výsledky do platov zamestnancov opisuje kultúru nemeckých spoločností.

Maloobchodný pracovný trh u nás trápi nadpriemerná fluktuácia zamestnancov. „Nie je to pritom iba o tom, že by si firmy zo segmentu kradli zamestnancov navzájom. Časť z nich totiž odchádza pracovať mimo tohto odvetvia,“ uvádza výkonná riaditeľka McRoy Jobliner Jana Mesárová s tým, že títo ľudia zvyčajne hľadajú väčší kariérny rast či lepšie platy.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.