Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.10.2016, 14:38

GE podporuje divíziu obnoviteľných zdrojov, kupuje výrobcu lopatiek pre veterné elektrárne

Kúpu musia ešte schváliť protimonopolné úrady.

veterná elektráreň
Zdroj: Reuters

Americká spoločnosť General Electric kupuje dánskeho výrobcu lopatiek pre turbíny veterných elektrární LM Wind Power za 1,65 miliardy USD (1,47 miliardy eur). Akvizícia má podporiť divíziu obnoviteľných zdrojov energie GE, uvádza sa v dnešnom vyhlásení.

Dohoda by podľa agentúry Reuters mala byť dokončená v prvej polovici budúceho roka, schváliť ju musia protimonopolné úrady. GE kupuje firmu od súkromného investičného fondu Doughty Hanson.

LM Wind Power má 13 výrobných závodov v ôsmich krajinách - Dánsku, Španielsku, Poľsku, Kanade, USA, Indii, Číne a Brazílii. Spoločnosť pôsobí na trhu viac ako tri desaťročia a má 190 patentov. Patrí medzi popredných svetových dodávateľov lopatiek veterných turbín a ponúka vývoj, výrobu, servis a logistické služby súvisiace s lopatkami pre veterné elektrárne. Od roku 1978 firma vyrobila viac ako 185-tisíc lopatiek, čo zodpovedá inštalovanému výkonu veterných elektrární 77 gigawattov.

GE v súčasnosti nevyrába lopatky pre veterné turbíny. LM Wind Power je jej najväčším dodávateľom lopatiek. GE plánuje po dokončení akvizície ponechať LM Wind Power samostatnú divíziou v rámci GE Renewable Energy. Neplánuje zmeny vo vedení ani presun sídla z Dánska. V Dánsku má tiež zostať globálne technologické centrum.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.