Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.10.2016, 00:00

Tkáčove možnosti: Vysoké Tatry či e-shopy

Biznismen, odchádzajúci z EPH, na investície v energetike pravdepodobne nepomyslí. Lákať ho môže internetový predaj a turizmus.

Tkáčove možnosti: Vysoké Tatry či e-shopy
Zdroj: Peter Mayer

Odchodom z EPH získa skupina J&T a Patrik Tkáč značný balík peňazí. Miliardy, ktoré im energetický holding vyplatí, môžu ďalej investovať. Finančník Tkáč už naznačil, že ho budú zaujímať predovšetkým projekty expartnerov J&T. HN vám prinášajú prehľad možností, kam môžu jeho investície putovať.

Turizmus
Analytici predpokladajú, že Patrik Tkáč sa môže prostredníctvom svojho najnovšie nadobudnutého balíka peňazí zasadiť o rozvoj turizmu vo Vysokých Tatrách, prípadne v ďalších horských oblastiach Slovenska. Skupina J&T už má s Tatrami bohaté skúsenosti, keďže zakladala spoločnosť Tatry mountain resorts. „Dokážem si predstaviť, že by Tkáč investoval v oblasti turizmu. Tento sektor je stále celkom rozdrobený a existuje v ňom potenciál na synergické efekty,“ tvrdí Boris Tomčiak, analytik spoločnosti Finlord. Navyše, záľubou vo

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.