Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.10.2016, 00:00

Po biznise roka získa najmenej 1,7 miliardy. Kam môže Patrik Tkáč teraz investovať?

Biznismen, odchádzajúci z EPH, na investície v energetike pravdepodobne nepomyslí. Lákať ho môže internetový predaj a turizmus.

Po biznise roka získa najmenej 1,7 miliardy. Kam môže Patrik Tkáč teraz investovať?
Zdroj: Peter Mayer

Biznisový rozchod roka nebude finančníka Patrika Tkáča určite bolieť. Za podiel v EPH mu na konto pritečie 1,7 miliardy eur, prípadne o miliardu viac, ak sa bude energetickému gigantu naďalej dariť. A spoluzakladateľ skupiny J&T sa obrovský balík peňazí chystá ďalej zúročovať.

Predpokladáme, že budeme investovať predovšetkým do projektov expartnerov J&T vrátane projektov Daniela Křetínského,“ uviedol Patrik Tkáč, predseda predstavenstva J&T Banky.

V​zhľadom na široké aktivity bývalých partnerov z finančnej skupiny má možností viacero. Môže to byť napríklad turizmus a jeho rozvoj vo Vysokých Tatrách. Obľubuje ich aj samotný Tkáč a dlhodobo tam pôsobí spoločnosť Tatry mountain resorts, ktorú žraloci z J&T zakladali.

„Turizmus je stále pomerne rozdrobený a existuje v ňom potenciál na synergické efekty,“ tvrdí Boris Tomčiak, analytik spoločnosti Finlord. Na svoje si však môže prísť aj pri e-shopoch, keďže online predaj napreduje. Už dnes spolu s Danielom Křetínským pôsobí v E-commerce Holdingu, ktorý zastrešuje napríklad Mall.cz.

Podľa Tomčiaka sa dá očakávať, že Tkáč použije financie na investíciu do takých podnikov, ktoré by sa za dva či tri roky dali predať Číňanom. „Je to napríklad strojárstvo, oceliarstvo, turistický ruch, nehnuteľnosti či výroba zdravotníckych materiálov,“ dodal Tomčiak. 
Zmeny v EPH
Holding sa dohodol na zmene akcionárskej štruktúry
Z EPH odchádza skupina J&T Private Equity Group aj Patrik Tkáč
J&T dostane za svoj podiel takmer 1,3 miliardy eur, Patrik Tkáč minimálne 1,7 miliardy eur, suma sa však môže zvýšiť až o miliardu

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.