Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.10.2016, 19:26

Ukázali, ako slovenské firmy platia dane. Ktoré spoločnosti odviedli do štátnej kasy desiatky miliónov?

Na Slovensku pôsobí 226 spoločností, ktoré štátu odviedli z dane z príjmu viac ako jeden milión eur. Prinášame prehľad 20 najväčších platcov tejto dane.

Ukázali, ako slovenské firmy platia dane. Ktoré spoločnosti odviedli do štátnej kasy desiatky miliónov?
Zdroj: HN/Marek Kmeť

Koniec septembra 2016 bol termín, do ktorého museli všetky spoločnosti, ktoré podnikajú na slovenskom trhu, podať daňové priznanie. Analýza konzultačnej a poradenskej spoločnosti Bisnode Slovensko ukázala, že na našom trhu pôsobí vyše 100-tisíc spoločností, ktoré odviedli štátu daň z príjmov v rozmedzí 0,1 až 1-tisíc eur.

V tomto rozmedzí je najviac firiem. Na Slovensku pôsobí tiež 226 spoločností, ktoré odviedli daň z príjmu vyššiu ako jeden milión eur. Na druhej strane, nula, rest. strata vyšla z daňového priznania takmer 18-tisícom podnikom.

Dane z príjmu vo výške od 1-tisíc do 10-tisíc eur zaplatilo celkom 46 768 spoločností, od 10-tisíc do 100-tisíc 13 231 spoločností a dane v rozmedzí od 100-tisíc do jedného milióna eur zaplatilo 2 183 spoločností.

V galérii si môžete pozrieť 20 firiem, ktoré odviedli štátu najviac na dani z príjmu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.