Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.11.2016, 00:00

Brhel zacielil na Fínsko. Stavia tam elektrárne

Spoločnosť E-Group sa pustila do podnikania v oblasti energetiky. Vo Fínsku už otvorila prvý park, ďalšie budú v blízkej budúcnosti nasledovať.

Brhel zacielil na Fínsko. Stavia tam elektrárne
Zdroj: Reuters

Nič, len lesy a jazerá naokolo. Práve typický charakter zalesnenej krajiny južného Laponska si známy slovenský podnikateľ Jozef Brhel vybral na realizáciu svojho projektu v oblasti energetiky. Spoločnosť E-Group, ktorá patrí do Brhelovho portfólia, len prednedávnom spustila do prevádzky veternú elektráreň v južnom Laponsku.

Investície vo Fínsku budú mať hodnotu 100 miliónov eur. „E-Group momentálne vo Fínsku realizuje aj ďalšie projekty. Celkový výkon všetkých realizovaných elektrární bude 50 megawattov,“ tvrdí Juraj Puchý, riaditeľ komunikácie spoločnosti Patria Invest.

Ťažké začiatky
Spoločnosť už uviedla do prevádzky prvých sedem veterných turbín v lesoch neďaleko mestečka Posio. Turbíny sú v skúšobnej prevádzke a vychytávajú sa na nich drobné nedostatky. So samotnou výstavbou sa začalo už v júni 2014. Spoločnosť na výstavbu ciest a potrebnej infraštruktúry využívala pomoc lokálnych firiem. Práve zamest

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.