Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.11.2016, 00:00

Číňanom horkne chuť českej pivnej investície

Pivovarom Lobkowicz zo skupiny CEFC sa nedarí, odbyt viazne. Nie je vylúčený predaj časti aktív.

Číňanom horkne chuť českej pivnej investície

Klesajúci predaj piva a nižšie tržby. Skupine Pivovary Lobkowicz, do ktorej patrí sedmička regionálnych výrobcov a ktorá tento rok v lete opustila pražskú burzu, sa nedarí tak, ako si noví čínski majitelia zrejme predstavovali. Nie je vylúčené, že firma Lapasan, ovládaná koncernom CEFC, predá časť svojich pivovarníckych aktív. Konkrétne najmenší z pivovarov – Vysoký Chlumec. Transakcia však nie je podľa informácií Lidových novin istá. Ak by sa potvrdila, znamenala by negatívnu reklamu a priznanie určitého neúspechu v čínskych investíciách v Česku, toľkokrát vzývaných časťou politikov na čele s prezidentom Milošom Zemanom. „Noví vlastníci sa cítia poškodení. Pivovary im neprinášajú to, čo očakávali. A hľadajú riešenie,“ uviedol jeden z manažérov s podmienkou zachovania anonymity.

Klesajúca produkcia
Pivovary Lobkowicz ako jedna z hlavných českých akvizícií čínskeho finančného obra CEFC plánovali pri vstupe nového majiteľa vlani v auguste výrazný nárast predaja vrátane exportu. Odbyt však, naopak, skôr klesá. Spoločnosti ešte vlani rástla produkcia, no tento rok sa napriek vyšším predajom piva na celom trhu čísla Pivovarov Lobkowitz nevyvíjajú podľa pl

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.