Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.11.2016, 00:00

Sebavedomie na sieti zvýši Britom poistné

Sebavedomie na sieti zvýši Britom poistné
Zdroj: Reuters

Jedna z popredných britských poisťovní Admiral bude stanovovať výšku poistného pre povinné zmluvné poistenie na základe analýzy facebookového správania žiadateľov. Zatiaľ len pre začínajúcich vodičov, u ktorých nemá dostatok údajov o tom, ako si počínajú za volantom. Väčšiemu šírenie tohto trendu však bráni samotný Facebook.

Kto píše na Facebooku veľa výkričníkov alebo napríklad často používa silné sebavedomé výrazy ako „nikdy“ alebo „vždy“, ten to pri dohadovaní povinného ručenia môže mať v budúcnosti ťažké. Podľa metodiky Admiralu sa javí ako nevyspytateľný a potenciálne nebezpečný.

Naopak ten, kto pôsobí na sociálnej sieti organizovane – napríklad tým, že si nedohaduje schôdzky s kam

Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.