Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.12.2016, 00:00

Byty od Zahy Hadid sú už na predaj. Od 130-tisíc eur

Byty od Zahy Hadid sú už na predaj. Od 130-tisíc eur
Zdroj: pentainvestments.com

Po deviatich rokoch odkladu sa oživí ďalšia časť bratislavskej industriálnej zóny pri autobusovej stanici Mlynské nivy. Penta Investments odštartovala výstavbu aj predaj projektu Sky Park, ktorý mal predtým pracovný názov Čulenova. Na mieste veľkej jamy vyrastú v prvej fáze tri 30-poschodové vežiaky s viac ako 700 bytmi a jedna kancelárska budova. Okrem bývania je v projekte, ktorej autorkou je už zosnulá architektka Zaha Hadid, naplánovanej aj veľa zelene a netradičná architektúra.

​„Projekt Sky Park je výnimočný nielen lokalitou v centre mesta a verejnými priestormi, ale aj úžasným výhľadom na Bratislavu a kvalitné dispozície bytov, to všetko uprostred nového mestského parku,“ hovorí Michal Padych, senior business development manažér v Penta Investments.

Dokončenie projektu sa očakáva koncom roka 2019, pričom jeho súčasťou bude aj kvalitná občianska vybavenosť a 1 100 parkovacích miest v podzemí. V druhej etape chce Penta dokončiť druhú až 116 metrov vysokú administratívnu budovu.

Veľký dopyt napriek vyššej cene
Devepolper tvrdí, že predbežný záujem o Sky Park ho prekvapil. „Záujem o kúpu bytu prejavilo viac ako tritisíc záujemcov, čo niekoľkonásobne prevyšuje ponuku bytov v projekte,“ hovorí Jozef Šimek, Head of Sales v Penta Investments. Pohybujú sa od 130-tisíc eur za dvojizbové byty až do viac ako 300-tisíc eur s DPH za väčšie byty.

Súčasťou projektu bude aj nový mestský park s rozlohou viac ako 20-tisíc štvorcových metrov a tiež sa zrekonštruuje technická pamiatka Jurkovičovej teplárne. Realitní odborníci vidia medzi plusmi projektu kvalitné dispozície bytov vo vysokom štandarde s výhľadmi na Bratislavský hrad a Staré Mesto. Za slabú stránku projektu považujú veľké množstvo bytových jednotiek v rámci jedného uceleného priestoru.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.