Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.12.2016, 10:47

Nemci pomenovali najväčšie hrozby pre ekonomiku. Sú nimi Trump, brexit, či Taliansko

Nemci pomenovali najväčšie hrozby pre ekonomiku. Sú nimi Trump, brexit, či Taliansko
Zdroj: Reuters

Rozhodnutie Británie vystúpiť z Európskej únie (EÚ), nepredpovedateľný vývoj americkej politiky po nástupe nového prezidenta Donalda Trumpa do úradu a politická neistota v Taliansku predstavujú kľúčové hrozby, ktorým čelí nemecká ekonomika. Uviedlo to dnes nemecké ministerstvo hospodárstva (MH) vo svojej správe, ktorú aktualizuje každý mesiac.

Podľa ministerstva napriek týmto rizikám sa zdá, že globálne ekonomické prostredie sa postupne "vyjasňuje", zvlášť v prípade rozvíjajúcich sa ekonomík ako sú Brazília a Rusko. Odborníci totiž očakávajú koniec recesie v týchto dvoch krajinách, z čoho budú profitovať nemeckí exportéri.

Ale zároveň vo svete pretrváva aj veľká neistota, a to nielen v dôsledku brexitu, ale aj nepredpovedateľného vývoja politiky USA a politickej situácie v Taliansku, pripomína ministerstvo.

Predpovedá tiež, že tempo rastu nemeckej ekonomiky sa v tomto 4. kvartáli zrýchľuje po spomalení v predchádzajúcom 3. štvrťroku. Najväčšiemu európskemu hospodárstvu pomáha robustný pracovný trh, ktorý udržuje rast súkromnej spotreby v čase, keď export klesá.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.