Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.12.2016, 18:55

Našej najväčšej banke sa zvýši úrok

Našej najväčšej banke sa zvýši úrok
Zdroj: HN

Ďalšia banka na Slovensku zvyšuje úrok na hypotéku. Po UniCredit Bank tak teraz robí aj Slovenská sporiteľňa, informuje portál tv.noviny.sk. 

Od prvého januára tak budú vyššie úrokové sadzby pri úveroch s päťročnou fixáciou. Po novo sa tak zvýšia o desatinu percenta a teda z 1,49 percenta na 1,59 a z 2,19 na 2,29 percenta. 

Krok je tak podľa analytikov potvrdením trendu. "Kým doteraz sa banky predbiehali v tom, ktorá dá nižšiu sadzbu, teraz budú súperiť, ktorá vydrží s aktuálnymi sadzbami čo najdlhšie," popísal pre portál Pavel Škriniar z Finančnej Hitparády.

Slovenská sporiteľňa má však iné vysvetlenie. "Slovenská sporiteľňa nezvyšuje sadzby na úveroch na bývanie, od 1. januára 2017 iba prestáva platiť naša zvýhodnená kampaňová ponuka pri 5-ročnom fixe. Vraciame sa teda naspäť k našej pôvodnej sadzbe, ktorá je iba o 0,1 percentuálneho bodu vyššia," vysvetľuje hovorkyňa sporiteľne Marta Cesnaková.

Podľa jej slov sa ani v súčasnosti neplánuje zvyšovanie úrokových sadzieb úverov na bývanie. 

Prvou bankou u nás, ktorá nevydržala tlak na marže bola UniCredit Bank. Tá zvýšila úroky od prvého decembra pre hypotéky s dlhšou viazanosťou. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.