05.01.2017, 10:06

Ďalšia rana pre Deutsche Bank, Američanom zaplatí desiatky miliónov

Ide o pokutu za 16 rokov starú záležitosť.

Deutsche Bank
Zdroj: Reuters

Najväčšia nemecká banková spoločnosť Deutsche Bank zaplatí v Spojených štátoch 95 miliónov dolárov (91 miliónov eur), aby urovnala obvinenia z daňového podvodu. Oznámil to newyorský prokurátor Preet Bharara. Deutsche Bank sa podľa amerických úradov v roku 2000 pomocou siete firiem snažila ukrývať peniaze pred správcom dane.

Deutsche Bank sa podľa Bharara v rámci dohody o urovnaní k snahe vyhnúť sa plateniu daní priznala. "Sme radi, že sme to obvinenie vyriešili a že je táto viac ako 16 rokov stará záležitosť za nami," uviedla hovorkyňa banky Amanda Williamsová.

Dohoda o urovnaní je ďalším krokom pri riešení právnych problémov Deutsche Bank, ktoré v posledných mesiacoch medzi investormi vyvolali obavy o budúcnosti podniku.

V decembri sa Deutsche Bank dohodla s americkým ministerstvom spravodlivosti, že zaplatí 7,2 miliardy dolárov (6,9 miliardy eur) za urovnanie sporu okolo hypotekárnych cenných papierov. Ministerstvo po firme pôvodne požadovalo 14 miliárd dolárov, teda takmer dvojnásobok dohodnutej sumy.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.