Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.01.2017, 16:42

Pracovná agentúra Wincott People kúpila konkurenciu. Stala sa tak dvojkou na trhu

Agentúra plánuje stať sa časom jednotkou na československom trhu.

Pracovná agentúra Wincott People kúpila konkurenciu. Stala sa tak dvojkou na trhu
Zdroj: Reuters

Ostravská pracovná agentúra Wincott People kúpila konkurenčné spoločnosti Xawax a McROY. Stala sa tak dvojkou na trhu pracovných a personálnych agentúr v Česku a na Slovensku. Na tlačovej konferencii to dnes oznámil generálny riaditeľ skupiny Wincott People Jan Hendrych. Cenu transakcie neuviedol.

"Wincott People vstúpila kapitálovo aj organizačne do pracovnej agentúry Xawax a pracovnej a personálnej agentúry McROY. Ide o priateľské spojenie troch firiem so spoločným zameraním na ľudské zdroje a prideľovanie pracovníkov predným výrobným firmám hlavne v automobilovom, strojárskom a elektrotechnickom priemysle, logistike, potravinárstve a v maloobchode," uviedol Hendrych.

Spoločným cieľom je podľa neho stať sa vo veľmi blízkej budúcnosti jednotkou medzi pracovnými agentúrami. "Už teraz dávame dohromady v Čechách, na Morave a Slovensku prácu takmer 10-tisíc ľuďom," dodal. Zakladatelia všetkých troch firiem budú naďalej pôsobiť v riadiacich pozíciách.

Wincott People s vlaňajším odhadovaným konsolidovaným ročným obratom 2,8 miliardy českých korún (100 miliónov eur) pôsobí predovšetkým v ČR a na Slovensku. Poskytuje služby viac ako 500 podnikom a zamestnáva takmer 10-tisíc ľudí.

Okrem Českej republiky a Slovenska pôsobí Wincott People aj v Poľsku, Rumunsku, na Ukrajine a v Moldavsku

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.