Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.01.2017, 19:11

Jeden z najbohatších Čechov rozširuje portfólio. Kúpil sieť obchodných centier za milióny

Jeden z najbohatších Čechov rozširuje portfólio. Kúpil sieť obchodných centier za milióny
Zdroj: MAFRA/David Port

Skupina CPI PG miliardára Radovana Vítka kúpila 11 veľkých obchodných centier v Česku, Maďarsku, Poľsku a v Rumunsku. Cenu spoločnosť neuviedla, podľa Forbesu sa ale pohybuje okolo 650 miliónov eur. Ide tak o najväčšiu akvizíciu skupiny, musí ju ale ešte odsúhlasiť český a maďarský protimonopolný úrad.

Skupina získa 265 000 metrov štvorcových nových prenajímateľných plôch. Medzi ne patrí napríklad obchodné centrum Olympia v Plzni, obchodné centrum Nisa v Liberci a retailové projekty Ogrody v poľskom Elblagu alebo Polus v Budapešti. CPI PG tiež kúpila administratívny komplex Zlatý Anděl v Prahe 5 a dve veľkopredajne Intersparu v Maďarsku, povedal dnes ČTK hovorca skupiny CPI Jan Burian.

Celkovo tak bude mať spoločnosť už 20 obchodných centier a približne 430 000 metrov štvorcových obchodných plôch na prenájom. "Táto transakcia, ktorá môže byť v našom regióne pre tento rok tá vôbec najväčšia, znamená ďalší míľnik pre CPI Property Group a ukazuje, že vieme robiť výnimočné obchody aj na súčasnom veľmi konkurenčnom trhu," oznámil Forbesu výkonný riaditeľ CPI PG Martin Němeček.

CPI patrí k najväčším realitným investorom v Česku a je jedným z najväčších tuzemských majiteľov maloobchodných plôch. Spoločnosti patrí napríklad pražské Quadrio a Galéria Fénix, IGY České Budejovice, jihlavský City Park alebo Futurum v Kolíne. Vlani získala napríklad centrá Bondy v Mladej Boleslavi alebo Géčko v Českých Budejoviciach.

Radovan Vítek vlastní v CPI Property Group zhruba 95-percentný podiel. Vítek investuje v realitách viac ako 20 rokov prostredníctvom českej spoločnosti Czech Property Investment pod značkou CPI Group. Vlani kúpil luxemburskú realitnú spoločnosť Orco Property Group.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.