Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.01.2017, 21:31

Francúzska automobilka PSA Group sa po dvoch desaťročiach vracia do Indie

PSA Group
Zdroj: TASR/L. Grinaj

Francúzska automobilka PSA Group sa po dvoch desaťročiach vracia na indický trh. Oznámila to dnes spoločnosť s tým, že uzatvorila dohody o produkcii áut a komponentov s indickou firmou CK Birla Group.

Cieľom francúzskej firmy vyrábajúcej autá značiek Peugeot a Citroën je výraznejšie expandovať na medzinárodných trhoch a znížiť tak závislosť od predajov v Európe.

Spoločnosť PSA opustila indický trh v roku 1997, keď ukončila spoluprácu s miestnou firmou Premier Automobiles. Teraz uzatvorila dohody, jednu týkajúcu sa výroby a distribúcie áut a druhú na výrobu prevodoviek a motorov.

Prvá dohoda počíta s vytvorením spoločného podniku s firmou Hindustan Motors, ktorú kontroluje CK Birla Group. Do tohto podniku, ktorý bude vyrábať autá v indickom štáte Tamilnádu, investuje PSA Group 100 miliónov eur.

Okrem toho francúzska automobilka vytvorí spoločný podnik s firmou AVTEC, ktorá tiež patrí do spoločnosti CK Birla Group. Tento podnik by mal vyrábať prevodovky a motory pre PSA a potenciálne aj pre ďalšie automobilky.

India patrí k najrýchlejšie rastúcim trhom. Minulý rok sa v ázijskej krajine predalo 2,96 milióna áut, čo znamená rast o 7 %. Očakáva sa však, že do roku 2025 by sa predaj áut mal zvýšiť na 8 až 10 miliónov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.