Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.01.2017, 11:14

Dopyt po hodinkách klesá, Švajčiari hlásia prudký prepad vývozu

Dopyt po hodinkách klesá, Švajčiari hlásia prudký prepad vývozu
Zdroj: thejewelleryeditor.com

Export hodiniek, ktoré patria ku kľúčovým vývozným artiklom Švajčiarska, klesol aj v decembri, tempo poklesu však bolo jedno z najslabších za minulý rok. Napriek tomu za celý rok zaznamenal vývoz hodiniek pokles takmer o 10 percent. Uviedla to dnes Švajčiarska federácia výrobcov hodiniek.

Vývoz hodiniek klesol v decembri medziročne o 4,6 percenta na 1,7 miliardy švajčiarskych frankov (1,58 miliardy eur). Rozsah poklesu bol miernejší než v predchádzajúcich mesiacoch, no práve vývoj v predchádzajúcom období spôsobil, že za celý rok 2016 predstavoval pokles exportu 9,9 percenta. Celkovo vyviezlo Švajčiarsko v minulom roku hodinky v hodnote 19,4 miliardy švajčiarskych frankov (18 miliárd eur).

Z hlavných trhov švajčiarskych vývozcov sa v decembri zvýšil dopyt po hodinkách v Číne, Japonsku, USA a Británii. Naopak, export do Hongkongu, Singapuru, Spojených arabských emirátov, Južnej Kórey a na viaceré kľúčové európske trhy zaznamenal pokles.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.