Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.02.2017, 00:00

Obry idú proti Bielemu domu. Ozvali sa Google aj Nike

Obry idú proti Bielemu domu. Ozvali sa Google aj Nike
Zdroj: Reuters

Technologickí lídri, výrobca obuvi Nike alebo alternatívny ubytovací systém Airbnb, hlasno kritizujú rozhodnutie Donalda Trumpa zavrieť dvere imigrantom z niektorých moslimských krajín. Zatiaľ čo niektorí rozdelia peniaze utečencom, iní im ponúkajú právnu pomoc.

Špeciálne fondy
Nie je obvyklé, aby korporácie, ktoré navyše patria medzi lídrov biznisu, prejavovali tak otvorene svoje politické názory. Trumpov výnos, ktorý dočasne uzatvára hranice USA obyvateľom Iraku, Iránu, Jemenu, Sýrie, Líbye, Sudánu a Somálska, však vyvolal rad nesúhlasných reakcií. „Máme obavy z dosahu tohto nariadenia a návrhov, ktoré by mohli uvaliť obmedzenia na zamestnancov Google aj ich rodiny, alebo ktoré by mohli vytvoriť prekážky pre príchod veľkých talentov do USA,“ reagoval Google. Okrem kritiky Washingtonu spoločnosť vytvorila nový fond, do ktorého vloží štyri milióny dolárov, určených pre charitatívne organizácie, zaoberajúce sa otázkou utečencov. Dva milióny z tejto sumy venujú zamestnanci. Celkovo však podľa denníka The Independent ide o vôbec najvyššiu sumu, ktorú spoločnosť kedy venovala na humanitárne účel

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.