Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.02.2017, 15:16

Predaj smartfónov vlani vzrástol. Dopyt po tabletoch však citeľne klesol

Predaj smartfónov vlani vzrástol. Dopyt po tabletoch však citeľne klesol
Zdroj: Flickr.com

Kým predaj inteligentných telefónov sa minulý rok zvýšil, odbyt tabletov naopak citeľne klesol. Vyplýva to z najnovších údajov technologickej spoločnosti IDC, ktorá sa venuje prieskumu trhu.

Podľa týchto údajov sa minulý rok predalo na celom svete 1,44 miliardy smartfónov, čo je o 2,3 percenta viac ako v predchádzajúcom roku. Tempo rastu ich predaja sa však spomalilo z 10,4 percenta v roku 2015 napriek tomu, že poslednom kvartáli minulého roka sa odbyt smartfónov zvýšil o 6,9 percenta, vďaka vianočným nákupom.

Apple pritom v poslednom kvartáli 2016 predbehol v predaji najväčšieho konkurenta Samsung, vďaka svojmu produktu iPhone 7.

Ale zatiaľ čo dopyt po smartfónoch sa aj vlani zvýšil, predaj tabletov pokračoval v poklese. A to aj v 4. štvrťroku, teda počas vianočnej sezóny, keď sa odbyt tabletov prepadol o 20,1 percenta na 52,9 milióna kusov. Za celý rok sa predaj tabletov znížil o 15,6 percenta, uviedol IDC bez konkrétneho počtu predaných kusov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.