Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.04.2017, 16:38

Počet ruských miliardárov podľa Forbesu vzrástol, najbohatší je Michelson

Počet dolárových miliardárov v Rusku podľa denníka vzrástol na 96 osôb z vlaňajších 77 osôb.

Počet ruských miliardárov podľa Forbesu vzrástol, najbohatší je Michelson
Zdroj: wikimedia

Najbohatším Rusom zostáva druhým rokom za sebou Leonid Michelson, spolumajiteľ plynárenskej spoločnosti Novatek. Jeho majetok sa medziročne zvýšil o štyri miliardy dolárov na 18,4 miliardy dolárov (17,1 miliardy eur). Informovalo o tom dnes ruské vydanie časopisu Forbes.

Celkový majetok dvoch stoviek najbohatších Rusov sa medziročne zvýšil o 100 miliárd dolárov na 460 miliárd dolárov. Za týmto rastom stálo posilňovanie ruského rubľa aj priaznivý vývoj na svetových komoditných trhoch, najmä stúpajúce ceny ocele. Druhé a tretie miesto v rebríčku najbohatších Rusov tak obsadili oceliarski magnáti.

​Alexej Mordašov, ktorý kontroluje výrobcu ocele Severstal, skončil s majetkom 17,5 miliardy dolárov na druhom mieste. Za ním nasleduje Vladimir Lisin ovládajúci oceliarne NLMK, ktorého majetok Forbes odhaduje na 16,1 miliardy dolárov. Mordašov si medziročne polepšil o 6,6 miliardy dolárov a Lisin o 6,8 miliardy dolárov, píše agentúra Reuters.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.