Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.05.2017, 00:00

Prechod na euro bol megaoperácia

Riaditeľ Európskej regionálnej kancelárie Medzinárodnej investičnej banky Igor Barát pre HN.

Prechod na euro bol megaoperácia
Zdroj: Peter Mayer

Z hľadiska oblastí, do ktorých zmena meny zasiahla, ako aj úloh, ktoré bolo treba zabezpečiť a z hľadiska takého či onakého dosahu na každého jedného človeka v tomto štáte bol zrejme prechod z koruny na euro celonárodnou „mega-operáciou,“ hovorí Igor Barát, ktorý už zajtra, 23. mája, vystúpi na podujatí Vyšehradské inovačné fórum.

Začínali ste ako žurnalista a Slovákom ste oznámili dve významné správy jej histórie. Vstup do NATO a vstup do Európskej únie. Ako sa vám podarilo byť pri takýchto dôležitých udalostiach?
V spravodajstve Slovenskej televízie som sa venoval zahraničnej politike a medzinárodným vzťahom. To je špecializácia, ktorú som vyštudoval, takže bolo celkom prirodzené, že som spravodajsky pokrýval najvýznamnejšie udalosti vrátane veľkých samitov, na ktorých sa zrodili aj tieto historické a pre Slovensko absolútne kľúčové politické rozhodnutia. Ale samity boli už iba akousi čerešničkou na torte. Predtým som nakrútil a odvysielal azda stovky reportáží a rozhovorov na t

89% zľava na predplatné

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.