Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.05.2017, 16:26

Amazon prekonal magickú hranicu, Jeff Bezos útočí na post najbohatšieho muža planéty

Akcie spoločnosti Amazon prvýkrát v histórii prekonali hodnotu 1000 dolárov za kus.

Amazon prekonal magickú hranicu, Jeff Bezos útočí na post najbohatšieho muža planéty
Zdroj: Pavol Funtál

Amazon sa zaradil do klubu vyvolených. Akcie spoločnosti dnes vôbec prvýkrát prekonali psychologickú 1000-dolárovú hranicu. 

Majiteľ Amazonu Jeff Bezos len za posledný rok zvýšil podľa rebríčku Bloombergu hodnotu svojho majetku o takmer dvadsať miliárd dolárov. Výrazne sa tak doťahuje na najbohatšieho muža planéty Billa Gatesa, ktorý si za rovnaké obdobie prilepšil o necelých šesť a pol miliardy. V súčasnosti je jeho majetok iba o vyše tri miliardy nižší ako zakladateľa Microsoftu. 

Hodnota spoločnosti rastie prudko rastie od ohlásenia dobrých hospodárskych výsledkov a dostala na hodnotu 478 miliárd dolárov, čo je dvojnásobok rivala Wal-Mart a viac ako 15-násobok siete Target. Od začiatku roka narástla spoločnosť o 30 percent. 

Na burzu vstúpil Amazon 15. mája 1997. Od toho času sa na neho akciách dalo poriadne zarobiť. V tom čase totiž stáli iba 18 dolárov.

Amazon v roku 1995, kedy začína, predával hlavne knihy. Dnes sa na jeho stránkach dá kúpiť takmer čokoľvek. 

Spoločnosť Amazon postaví nové logistické centrum na Slovensku neďaleko Serede. "Toto centrum pomôže uspokojiť rastúci dopyt zákazníkov a zabezpečiť potrebné služby," povedal pri otvorení viceprezident Amazonu pre Európu Roy Perticucci.

Boli sme pri otvorení logistického centra Amazonu na Slovensku. Pozrite si záznam z udalosti. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.