Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.09.2021, 08:40

Evergrande získala čas. Akcie čínskeho giganta vzápätí prudko narástli

Akcia Evergrande po otvorení burzy vyskočila o viac než 30 percent.

Evergrande získala čas. Akcie čínskeho giganta vzápätí prudko narástli
Zdroj: Reuters

Akcie čínskej developerskej skupiny Evergrande, ktorá sa dostala na pokraj bankrotu, na burze v Hongkongu vo štvrtok prudko vzrástli.

Akcia Evergrande po otvorení burzy vyskočila o viac než 30 percent, dopoludnia zmazala časť ziskov, ale stále bola v pluse približne o 10 percent.

​Podľa expertov investori pozitívne zareagovali na stredajšie správy, podľa ktorých koncern zrejme získal viac času na vyrovnanie svojich záväzkov.

Hengda Real Estate Group, divízia Evergrande, vo vyhlásení pre burzu v Šen-čene v stredu uviedla, že sa dohodla na pláne uhradenia úrokov z dlhopisu splatného v roku 2025 vo štvrtok.

Neistotu však vzbudil fakt, že skupina ešte stále nič nepovedala k splácaniu ďalšieho úveru denominovaného v dolároch. Podľa výpočtov agentúry Bloomberg musí Evergrande v tomto prípade vo štvrtok splatiť úroky vo výške 83,5 milióna dolárov (71,2 milióna eur).

Ďalšie úroky vo výške 47,5 milióna dolárov sú splatné 29. septembra. Podľa Bloombergu v prípade oboch splátok existuje odklad v dĺžke 30 dní, čo by mohlo dať Evergrande ďalší čas.

Celkové dlhy čínskej skupiny predstavujú v prepočte vyše 300 miliárd dolárov a investori sa obávajú jej platobnej neschopnosti

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.