Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.06.2017, 15:00

Vláda schválila 19-miliónový stimul pre firmu na východe. Prácu dá 1100 ľuďom

Vláda schválila 19-miliónový stimul pre firmu na východe. Prácu dá 1100 ľuďom
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Poskytnutie stimulov v hodnote 19,25 milióna eur podniku Minebea Slovakia z japonskej skupiny MinebeaMitsumi, schválila dnes vláda premiér Roberta Fica.

Firma stavia závod na východe Slovenska. Prostredníctvom stimulov štát bude firme kompenzovať zhruba tretinu jej investície.

Výstavbu továrne na výrobu súčiastok napríklad pre automobilový priemysel Minebea začala v máji v priemyselnom parku v Košiciach. V najbližších piatich rokoch tam plánuje zamestnať dokopy 1100 ľudí, väčšina produkcie bude určená na export.

Súčasťou závodu na východe Slovenska, kde sa miera nezamestnanosti dlhodobo pohybuje nad celoštátnym priemerom, bude aj výskumné a vývojové centrum. Produkciu plánuje spoločnosť začať v prvom štvrťroku budúceho roka.

Investície koncernu u nás dosiahnu 60 miliónov eur. Podľa predchádzajúcej prezentácie projektu by firma mohla investíciu zvýšiť na 100 miliónov eur a zamestnať 2000 ľudí. Stimuly dostane firma vo forme dotácie.

Väčšie investície do výstavby nových závodov alebo do rozšírenia existujúcich výrobných kapacít oznámilo v uplynulých mesiacoch niekoľko firiem, a to aj z odvetvia automobilového priemyslu, ktoré je hlavným ťahúňom hospodárstva. Investičné plány zverejnili podniky v čase, keď miera nezamestnanosti v krajine klesla na dlhodobé minimá a kedy sa firmy sťažujú na nedostatok kvalifikovanej pracovnej sily.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.