Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.07.2017, 10:53

Na iPhone 8 si počkáme nezvyčajne dlho. Apple si vymyslel veľké inovácie

Analytici divízie Merrill Lynch spoločnosti Bank of America predpovedajú až niekoľkotýždňové meškanie dodávok iPhonu 8.

Na iPhone 8 si počkáme nezvyčajne dlho. Apple si vymyslel veľké inovácie
Zdroj: i.ytimg.com

Vychádzajú z informácií, ktoré nedávno získali od dodávateľov Applu - tí sa totiž vraj pri výrobe očakávanej novinky stretávajú s technologickými problémami.

Analytici WAMS Mohan a Stefano Pascale vo svojej správe s odkazom na nedávnu návštevu Ázie uvádzajú, že dodávky vrcholného smartphonu Applu by mali nabrať minimálne trojtýždňový sklz. Nevylučujú však ani dlhšie zdržanie, možno aj dlhšie ako mesiac.

Dôvodom sú podľa nich problémy, s ktorými sa dodávateľské spoločnosti Applu stretávajú kvôli implementácii nového Touch ID a 3D snímačov.

Absenciu pre Apple štandardnej čítačky odtlačkov prstov, ktorá mala byť pri iPhone 8 priamou súčasťou OLED displeja, pripustil nedávno aj analytik spoločnosti KGI Securities Ming-Chi Kuo.

Podľa neho by ju malo nahradiť pokročilé 3D rozpoznávanie tváre cez čelný modul. Avšak ani implementácia tohto bezpečnostného prvku nie je, ako vyplýva z aktuálnych informácií, zrejme úplne bezproblémová.

Všeobecne sa predpokladá, že by iPhone 8 mal byť predstavený spoločne s modelmi 7s / 7s Plus už počas septembra. Analytici spoločnosti Bank of America sú v takomto prípade však presvedčení, že si záujemcovia na vrcholný smartfón počkajú nezvyčajne dlho.

Apple by tým de facto vymazal onú predpovedanú medzeru medzi predstavením a uvedením novinky na trh. Samotná spoločnosť však do tejto situácie jasno nevniesla, k špekuláciám sa totiž odmietla akokoľvek vyjadriť.

Na základe informácií od dodávateľov Applu potom analytická spoločnosť tiež upravila pôvodný odhad celkových predajov iPhonov za tento fiškálny rok, ktorý končí 30. septembra.

Predpoveď predajov znížila o 11 miliónov na 208,1 milióna predaných iPhonov. Technologické problémy, ktoré Apple pri výrobe očakávaného top smartfónu trápi, by mali mať dopad aj na predaje v prvom štvrťroku fiškálneho roku 2018 (štvrtý štvrťrok 2017) - podľa analytikov by mal Apple v tomto období oproti pôvodným predpokladom predať o šesť miliónov iPhonov menej.

Naopak začiatok budúceho roka by mal byť pre spoločnosť sľubný, Bank of America svoje pôvodné predajné odhady pre prvý štvrťrok 2018 navýšila o 10 miliónov kusov. Za fiškálny rok 2018 (1. októbra 2017 - 30. septembra 2018) potom predpokladá, že by počet predaných iPhonov mal dosiahnuť 243 miliónov kusov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.