05.02.2015, 14:21

Maďarské aerolinky premiérovo vstupujú na burzu. Chcú poraziť Ryanair

Wizz Air si od vstupu na londýnsku burzu sľubuje finančný rast a zastavenie expanzie svojich konkurentov.

Najväčšia stredoeurópska nízkonákladová letecká spoločnosť Wizz Air, ktorá podniká aj na Slovensku, vstúpi desať rokov po svojom založení na burzu. Vedenie firmy s hlavnou základňou v Budapešti v stredu oznámilo, že sa s jej akciami začne obchodovať na londýnskej burze.

Wizz Air si od vstupu na burzu sľubuje finančný rast v objeme 150 miliónov eur, ktoré chce použiť na ďalšiu expanziu na stredoeurópskom trhu, kde je už dnes jedničkou, a na posilnenie svojej pozície v boji s jej najväčšími konkurentmi írskym Ryanairom a britským Easy Jetom. "Desať rokov rastieme výrazným tempom a chceme v tomto trende pokračovať," povedal zakladateľ spoločnosti József Váradi.

Wizz Air vlani prepravil 15,8 milióna cestujúcich, o 17 percent viac než v predchádzajúcom roku. Firma sa zameriava najmä na lety zo strednej a východnej Európy do ekonomicky výkonnejších regiónov. Jej služby môžu vyše roka a pol využívať aj slovenskí klienti, keďže firma prevádzkuje dve letecké linky, ktoré spájajú Košice a Poprad-Tatry s Londýnskym letiskom Luton. Spoločnosť v januári oznámila, že od septembra 2015 plánuje zriadiť v Košiciach svoju základňu, pre jeden Airbus A320 a dve nové letecké spojenia do Milána a do severoanglického Sheffieldu.

Zdroj: idnes.cz

Súvisiace články

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.