Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.03.2006, 00:00

Ficológovia

Aby nevznikol mylný dojem a aby som sa vyhol akýmkoľvek podozreniam, musím hneď v úvode odprisahať, že nie som voličom strany Smer. Odmietam však príliš jednostranné hodnotenie všetkého, čo Robert Fico povie.

Aby nevznikol mylný dojem a aby som sa vyhol akýmkoľvek podozreniam, musím hneď v úvode odprisahať, že nie som voličom strany Smer. Odmietam však príliš jednostranné hodnotenie všetkého, čo Robert Fico povie. Niekedy totiž ide priam o prekrútenie povedaného, a tak sa napríklad stalo, že istý denník citoval najvyššieho predstaviteľa Smeru, ktorý údajne povedal, že prívrženci maďarských politických strán nesmú byť vo vláde. V skutočnosti povedal iba čosi v tom zmysle, že by v slovenskej vláde nemali byť. Ja v tom vidím trochu rozdiel. Navyše, keď podobný výrok vysloví predseda SNS, nikto sa už nad tým ani nepozastaví. On to má, samozrejme, priamo v programe svojej strany, a preto sa nám to vôbec nezdá čudné. Nemôžem sa ubrániť dojmu, že viaceré výroky predsedu Smeru, ktoré sa označovali okamžite za klamstvo, prípadne populizmus, sa o pár dní ukázali ako holý fakt. V poslednom čase išlo napríklad o podplatných poslancov, kde vyšetrovanie síce dokázalo, že také čosi sa deje, no z pochopiteľných dôvodov sa už žiadne stopy vedúce ku konkrétnym ľuďom nepodarilo nájsť. Som presvedčený, že či už ide o Roberta Fica, Mikuláša Dzurindu alebo hocikoho iného z radov popredných politikov, mali by sme sa prestať na ich výroky pozerať s poznámkou skrývajúcou dešpekt: "Pozri, kto to hovorí." Nehrám sa na advokáta ukrivdených, myslím si však, že slová majú oveľa väčšiu váhu a dlhšiu životnosť ako ich autori. Možno sme si už od toho odvykli, ale idú voľby, nuž počúvajme pozornejšie.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.