Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook

V sobotu 15. septembra nás čaká jedno veľmi dôležité výročie. Je to presne 10 rokov, odkedy investičná banka Lehman Brothers požiadala o ochranu pred veriteľmi, čím de facto vyhlásila bankrot a odštartovala veľkú finančnú krízu. Dlh vo výške 613 miliárd dolárov sa stal najväčší v americkej histórií. Je tak ideálny čas pozrieť sa na to, čo sa za poslednú dekádu vo finančnom svete zmenilo.

Kríza vznikla na realitnom trhu, kde ceny nehnuteľností dosahovali rekordné úrovne. Odliv kapitálu do realitného sektora bol spôsobený prasknutím dot.com bubliny v roku 2000, keď investori hľadali nové príležitosti na trhu. V tomto období sa zanevrelo na technologický sektor. Po poslednej kríze sa však investori k technologickým akciám vrátil

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.