Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.12.2018, 00:00

Paralely medzi rokmi 2015 a 2018

Napriek zhoršovaniu dát neveríme, že čoskoro príde kríza.

Paralely medzi rokmi 2015 a 2018
Zdroj: Reuters

Rok 2018 sa končí na trhoch s presvedčením, že svetová ekonomika smeruje k výraznému pribrzdeniu aktivity, ba až k recesii v USA či eurozóne v nasledujúcich kvartáloch.

Rekordný počet aktív v dolárovom vyjadrení končí od jeho začiatku v červenom.

Napriek zhoršovaniu dát neveríme, že čoskoro príde kríza. Vnímame paralely medzi volatilitou na prelome rokov 2015 a 2016 a dnes.

Aj v druhej polovici roku 2015 trhy výrazne panikárili, pričom akciové burzy na rýchlo sa rozvíjajúcich trhoch, v eurozóne a cyklické akcie klesli približne o tretinu a rizikové prirážky amerických dlhopisov v neinvestičnom pásme narástli na 400 bázických bodov.

Široké očakávania kontrakcie americkej ekonomiky sa nepotvrdili, akciové trhy sa odrazili a až do tejto jesene panovala na amerických akciách dlhá rely, keď boli systematicky prepisované historické maximá.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.