Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.07.2019, 12:58

Penta chápe, že tanec so štátom je ako tango

Pred krokom vpred treba o krok ustúpiť a uhnúť doľava.

Penta chápe, že tanec so štátom je ako tango

Existujú v zásade len dva dôvody, prečo sa podnikateľ rozhodne ukončiť svoju činnosť. Buď nevyrobí zisk, alebo v právnom či politickom prostredí vzniknú také prekážky, ktoré nedávajú do budúcnosti jeho podnikaniu zmysel. To, prečo sa dánsky prevádzkovateľ rýchlej záchrannej služby na Slovensku rozhodol ukončiť svoju činnosť, je do značnej miery záhada.

​Podnikanie v zdravotníctve je, samozrejme, komplikované, pretože vyžaduje špeciálnu kvalifikáciu a miera regulácie a kontroly zo strany štátu je veľká. Prirodzene, keď ide o život, ide o sekundy a minúty. Ekonomické opodstatnenie však činnosť dánskych záchraniek mala. Firme stabilne rástli tržby a hoci zisk stagnoval, rentabilita tržieb dosahovala necelé štyri percentá. V porovnaní s ostatnými záchrankami na Slovensku bola rentabilita tržieb Falcku nižšia, ale ani konkurencia nevykazuje rentabilitu dvojciferných percent.

89% zľava na predplatné

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.