Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.10.2019, 19:00

Bloomberg rozdelil ľudí podľa bohatstva. V ktorej skupine sa nachádzate vy?

Svet potrebuje presnejší spôsob, ako opísať bohatstvo.

Bloomberg rozdelil ľudí podľa bohatstva. V ktorej skupine sa nachádzate vy?
Zdroj: Dreamstime

Bloomberg prestavil tabuľku bohatstva, ktorá spresňuje spôsob jeho určovania. 

„Milionár“ je podľa Bloombergu príliš široký pojem, ktorý zahŕňa každého od náhodných žgrlošov s čistým miliónom dolárov, až po ľudí, ktorí sú len kúsok od miliardárskeho statusu.

Takisto je obrovský rozdiel medzi miestnym anonymným bohatým človekom, ktorý sa práve dostal cez jednu miliardu dolárov a Jeffreym Bezosom alebo Billom Gatesom. 

Napriek tomu, že väčšina z nás sa nezaraďuje ani do jednej z týchto skupín, výrazy "tisícionár" alebo "stotisícionár" neexistujú. 

Bloomberg preto pripravil kategorizáciu bohatstva pre kohokoľvek. Je to stupnica čistého majetku na základe násobkov desiatimi. Jeden milión je desať na šiestu, takže milionár je na tejto škále číslo šesť. Bezos a Gates sú 11-ky.

89% zľava na digitálne predplatné.

Aj vďaka novembru 1989 môžeme slobodne písať a preto vám dávame zľavu 89% na digitálne predplatné. #slobodaniejesamozrejmost

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.