Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.10.2019, 00:00

Prehnaný optimizmus?

Možností zostáva aj naďalej niekoľko a termín či forma odchodu Veľkej Británie z EÚ sú stále otázne.

Prehnaný optimizmus?
Zdroj: Reuters

Finančné trhy sa vezú na vlne optimizmu. Nádeje na vyriešenie brexitu pre kompromisy v otázke kľúčovej írskej poistky rastú spolu so šancami na dosiahnutie čiastočnej dohody vo vzájomnom usporiadaní obchodných vzťahov medzi USA a Čínou.

Katalyzátorom rastu je aj pozitívny vstup do výsledkovej sezóny za uplynulý kvartál, ktorú tradične začali bankové domy v USA. Akciový trh spolu s librou mieria nahor, kým záujem o bezpečne vnímané aktíva klesá.

Tak ako to však už zvyčajne býva, všetko je relatívne. V otázke brexitu je kľúčový dnes sa začínajúci samit EÚ, kde by mal byť prerokovaný konečný návrh kompromisnej dohody.

89% zľava na digitálne predplatné.

Aj vďaka novembru 1989 môžeme slobodne písať a preto vám dávame zľavu 89% na digitálne predplatné. #slobodaniejesamozrejmost

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.