Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.10.2019, 15:00

Moderné fin-tech spoločnosti môžu bankám zásadne zavariť. Či dokonca ich až bytostne ohroziť

Bankové inštitúcie sú si veľmi dobre vedomé toho, že pracujú na technológii starej 20 až 30 rokov.

Moderné fin-tech spoločnosti môžu bankám zásadne zavariť. Či dokonca ich až bytostne ohroziť
Zdroj: Reuters

Banky môžu do roku 2025 prísť až o 15 percent príjmov z platieb kvôli silno rastúcim finančno-technologickým spoločnostiam. Osobitne ohrozené sú severoamerické finančné inštitúcie, pretože technologickí giganti a finančné technológie začínajú naberať vysoké tempo nárastu užívateľskej základne.

V prepočte na finančný dopad to znamená, že až 88 miliárd dolárov príjmov z platieb v Severnej Amerike by sa mohlo v dôsledku zvýšenej konkurencie zo strany digitálnych platobných služieb presunúť do nebankových a iných digitálnych inovátorov. A to je zásadné ohrozenie, ktoré môže mať nečakané následky.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.