Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.12.2019, 12:37

Investície roka 2019: Víťazmi sú technologické investície, porazenými maloobchod

Pozrite si prehľad tohtoročných najziskovejších a najstratovejších investičných rozhodnutí tohto roku.

Investície roka 2019: Víťazmi sú technologické investície, porazenými maloobchod
Zdroj: Reuters

Najvyššie zhodnotenie investícií poskytol v roku 2019 sektor informačných technológii, ktorý rástol viac ako 50 percent. Najrastovejším, vďaka 78-percentnému rastu, bol podsektor zameriavajúci sa na výrobu telefónov, osobných počítačov, serverov, počítačových komponentov a podobne.

Na druhej strane, sektor s najnižšou výkonnosťou bol energetický sektor. Tento sektor rástol iba o sedem percent. Slabší rast vykázal podsektor, ktorý zahŕňa výrobcov ropných a plynových komponentov, poskytovateľov dodávok a služieb spoločnostiam zapojeným do vŕtania, vyhodnocovania a dokončovania ropných a plynových vrtov.

Päť najziskovejších investičných rozhodnutí 2019:

Advance micro device (AMD)

Advanced micro device je jednou z najznámejších spoločností, ktorá sa zaoberá výrobou polovodičov a operuje celosvetovo. Od začiatku roka AMD zaznamenalo nárast o viac ako 159 percent. Za hlavným zdrojom rastu a získaním trhového podielu je obchodná stratégia predaja konkurenčných produktov za nižšie ceny, čo zákazníkom ponúka lepší pomer cena /výkon.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.