Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.12.2019, 12:37

Investície roka 2019: Víťazmi sú technologické investície, porazenými maloobchod

Pozrite si prehľad tohtoročných najziskovejších a najstratovejších investičných rozhodnutí tohto roku.

Investície roka 2019: Víťazmi sú technologické investície, porazenými maloobchod
Zdroj: Reuters

Najvyššie zhodnotenie investícií poskytol v roku 2019 sektor informačných technológii, ktorý rástol viac ako 50 percent. Najrastovejším, vďaka 78-percentnému rastu, bol podsektor zameriavajúci sa na výrobu telefónov, osobných počítačov, serverov, počítačových komponentov a podobne.

Na druhej strane, sektor s najnižšou výkonnosťou bol energetický sektor. Tento sektor rástol iba o sedem percent. Slabší rast vykázal podsektor, ktorý zahŕňa výrobcov ropných a plynových komponentov, poskytovateľov dodávok a služieb spoločnostiam zapojeným do vŕtania, vyhodnocovania a dokončovania ropných a plynových vrtov.

Päť najziskovejších investičných rozhodnutí 2019:

Advance micro device (AMD)

Advanced micro device je jednou z najznámejších spoločností, ktorá sa zaoberá výrobou polovodičov a operuje celosvetovo. Od začiatku roka AMD zaznamenalo nárast o viac ako 159 percent. Za hlavným zdrojom rastu a získaním trhového podielu je obchodná stratégia predaja konkurenčných produktov za nižšie ceny, čo zákazníkom ponúka lepší pomer cena /výkon.

Nenechajte sa obmedzovať

Začnite tento rok absolútne bez obmedzení na HNonline.sk. Predplatné balíka DIGITAL teraz len za 1€ na 7 dní.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.