Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.02.2020, 09:17

Krátkodobý dopad epidémií

Krajina draka je najväčším exportérom medziproduktov určených na finalizáciu produktov, čo ohrozuje globálnu subdodávateľskú sieť.

Krátkodobý dopad epidémií
Zdroj: Reuters

Obavy z negatívnych dopadov koronavírusu na svetovú ekonomiku a akciový trh postupne opadávajú, hoci Čína nemá situáciu stále pevne v rukách.

Zmierňujú ich zásahy tamojšej centrálnej banky, ktorá na trhy dodáva likviditu. Druhá najväčšia ekonomika sveta sa však poklesu hospodárstva pod šesť percent v prvom kvartáli s najväčšou pravdepodobnosťou nevyhne, pričom pesimistické scenáre hovoria o poklese o ďalšie percento.

Podniky v kľúčových ekonomických regiónoch zostávajú zatvorené a spotrebiteľský dopyt domácností, ktoré sú podporované nevychádzať z domu, je utlmený, na čo doplácajú aj nadnárodné spoločnosti pôsobiace v Číne.

Krajina draka je najväčším exportérom medziproduktov určených na finalizáciu produktov, čo ohrozuje globálnu subdodávateľskú sieť.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.