Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.02.2020, 15:05

Stane sa z lokálnej vírusovej epidémie ekonomická kríza?

Otázkou dnes už nie je či výkon čínskej ekonomiky poklesne v prvom kvartáli pod šesť percent, ale o koľko.

Stane sa z lokálnej vírusovej epidémie ekonomická kríza?
Zdroj: Reuters

Globálny akciový kompletne vymazal straty spojené s koronavírusom. Epidémia so sebou priniesla obavy z negatívnych dopadov na svetovú ekonomiku a sprostredkovane firemnú ziskovosť, čo zapríčinilo nárast volatility na najvyššie úrovne od októbra uplynulého roka.

Akciový trh započítava, že to najhoršie je už za ním. Vrchol pandémie je však náročné určiť. Dodatočné krátkodobé výkyvy preto vylúčiť s určitosťou nemožno. Závisieť bude primárne od prichádzajúceho makra, hoci dôveryhodnosť čínskych vládnych štatistík je vo všeobecnosti nízka.

Otázkou dnes už nie je či výkon čínskej ekonomiky poklesne v prvom kvartáli pod šesť percent, ale o koľko. Či sa z lokálnej vírusovej epidémie stane prostredníctvom viacerých kanálov kríza ekonomická bude závisieť od toho, ako rýchlo sa s problémom dokáže Čína vysporiadať.

89% zľava na predplatné

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.