Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.02.2020, 16:50

Amerika na rázcestí: Príde neodvratná korekcia alebo zasiahne FED?

Trhy správanie investorov reflektujú a riziko spojené s koronavírusom očividne neberú do úvahy.

Amerika na rázcestí: Príde neodvratná korekcia alebo zasiahne FED?
Zdroj: Reuters

Svet je v panike pred agresívnym koronavírusom, každodenné správy hovoria nielen o spomalení Číny, ale celej globálnej ekonomiky.

Tieto predikcie by sa logicky mali prejaviť na najznámejšom indexe S&P 500 a presunom aktív investorov z akcií do ,,bezpečného prístavu‘‘ ako štátne dlhopisy alebo zlato. V skutočnosti sa nič také nedeje.

Aj keď Svetová zdravotnícka organizácia varuje pred rýchlym šírením nákazy, rušia sa lety a zatvárajú fabriky, investori sú optimisti. Väčšina očakáva, že vplyv koronavírusu na svetovú ekonomiku odznie koncom prvého kvartálu 2020 a následne sa situácia upokojí.

Trhy správanie investorov reflektujú a riziko spojené s koronavírusom očividne neberú do úvahy. Jeden fakt za všetky: index S&P 500 je aktuálne na historických maximách na úrovni takmer 3375 bodov.

Obchodníci s najväčšou pravdepodobnosťou očakávajú silnejšie intervencie centrálnych bánk a s neotrasiteľnou istotou idú do investovania do rizikových aktív.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.