Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.03.2020, 17:28

KOMENTÁR: Amerika priznala, prečo máme všetci vážny problém

Podľahol Fed volaniu prezidenta Trumpa po lacných peniazoch, alebo sa bál, že vírus paralyzuje akciové trhy a treba ho rýchlo stabilizovať?

KOMENTÁR: Amerika priznala, prečo máme všetci vážny problém
Zdroj: Reuters

Poznáte to, keď ste v noci sám a vonku šuští lístie, v hlave sa vám vynoria obavy a začnete si predstavovať, čo tam vonku asi je. Prestrašený naberiete odvahu a ste odhodlaný konať. Tak zakričíte do tmy.

Presne to včera urobila najmocnejšia banka sveta v USA. Zníženie úrokových sadzieb Fedu je však výstrelom do tmy.

Investori váhajú, čo to vlastne znamená. Podľahol Fed volaniu prezidenta Trumpa po lacných peniazoch, alebo sa bál, že vírus paralyzuje akciové trhy a treba ho rýchlo stabilizovať?

Nech je to akokoľvek, signál je jasný. Mimoriadne situácie si žiadajú mimoriadne riešenia, preto eufória na amerických akciových trhoch trvala len krátko a trhy padajú ďalej.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.