Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook

Školy boli v minulosti terčom komunistickej ideológie, aby deformovali novú generáciu. Dnes ideológia "prochoice" ponúka školákom myšlienky, ktoré už napáchali veľa škôd napríklad vo Veľkej Británii či v Škandinávii. Antikoncepcia a kondómy zdarma, veľký rozpočet na "výchovu" o sexuálnych polohách a "ochrane". Napriek tomu má Británia najvyššiu mieru tehotenstiev mladistvých či pohlavných ochorení v Európe, stúpajúcu mieru potratovosti a asociálneho správania. Holandsko, vzor plánovačov rodičovstva, má obrovský počet potratov, keď sa započítajú miniinterrupcie neuvádzané v štatistike umelých potratov. Akú pliagu narobila antikoncepcia v USA, keď ju používa vyše 70 % rozvedených! Len 0,3 % rozvedených párov používa prirodzené metódy. V Škandinávii, kde sa väčšina detí rodí mimo manželstva, štúdie varujú, že rozchod spôsobuje deťom mentálne problémy. Až tretina žien v USA a štyri pätiny v Británii podstúpia umelé prerušenie tehotenstva kvôli zlyhaniu antikoncepcie. "Chránený" sex nechráni pred otehotnením a už vôbec nie pred sexuálnymi ochoreniami, ktoré sa prenášajú kontaktom kože (HPV, herpes, chlamýdia, atď.). Predpísať povinnú sexuálnu výchovu propagujúcu takúto "ochranu" znamená hazardovať so zdravím a životmi mladých. Americké výskumy potvrdzujú, že sexuálne aktívni mladí sú 9-krát depresívnejší. Výchova k sexuálnej zdržanlivosti je efektívna v znížení tehotenstiev dospievajúcich, tehotenstiev mimo manželstva a miery pohlavných chorôb, čo dokazujú skúsenosti z USA, Ugandy či Chorvátska.
V presexualizovanom svete sa ľudia nezamýšľajú na zmyslom sexu. Niektorí mu dávajú význam ako potraseniu rukou alebo ako vyskúšaniu auta. Sex je zmysluplný a najlepší len ako svadobný dar. Muž a žena sú pre seba navzájom darom, ktorý sa dáva navždy, úplne a exkluzívne. Dar predpokladá úplné prijatie druhého, a nie: Chcem ťa, ale bez tvojej plodnosti, alebo - Len keď tvoje spermie budú zničené! Úplné prijatie prirodzene umožňuje Billingsova metóda, Creightonov model, fertilityCare či NAPRO, ktoré tiež odhaľujú prípadnú neplodnosť a pomáhajú ju liečiť. Ani dospelí nepoznajú fakty o plodnosti, že vajíčko sa môže oplodniť len 12 hodín, na ktoré si spermia počká i 3 dni. Sex otvorený pre prijatie daru dieťaťa je kvalitnejší (či sa počne alebo nie) než nezáväzný či ten "bezpečný".
Sex je forma komunikácie, ktorá ak je vo vzťahu nesebecká, bude aj v tejto oblasti v manželstve. Sex pred manželstvom spravidla vedie k nevere či rozvodu. Dvaja sa totiž berú zaslepení, čo spôsobuje hormón oxytocín, produkovaný pri pohlavnom styku a vytvárajúci väzbu. Táto väzba pomáha prehliadať maličkosti v manželstve, no je prekážkou pre spoznanie sa pred manželstvom. Podstatné veci sú prehliadané: či je druhý egoista alebo otvorený pre obetu. Pravá láska čaká a nepochybne ísť za týmto ideálom sú schopní mladí, od ktorých sa vyžaduje disciplína v toľkých iných oblastiach. Sex ako svadobný dar je najlepšou prevenciou zlomených sŕdc a nevery v manželstve. Preto tisíce na Slovensku čakajú a pridávajú sa k nim aj tí, ktorí sa, žiaľ, popálili.

Jana Tutková

Prečítajte si aj:

S taktom a bez senzáciíi

Prvých päť rokov života má rozhodujúci význam pre citový vývoj dieťaťa. V tomto období sa vytvárajú základné postoje k otázkam sexuality. Vzťahy medzi rodičmi sú pre deti prvým príkladom vzťahov medzi mužom a ženou. Atmosféru vyrovnaného rodinného prostredia nemožno nahradiť žiadnou inou inštitúciou.

Celý článok >>


Prečítajte si aj:

Rozhoduje osobnosť učiteľa

Obsah výchovy k manželstvu a rodičovstvu (VMR) na 1. stupni ZŠ tvorí šesť tematických celkov: výchova v rodine; zásady zdravého života; negatívne dôsledky fajčenia, alkoholu a ďalších drog na zdravie a správanie človeka; rovnoprávnosť pohlaví; vznik a vývoj ľudského jedinca; zmeny v organizme dieťaťa v období puberty. Uvedený obsah sa vyučuje vo viacerých predmetoch: etickej výchove, náboženskej výchove, prvouke, prírodovede a materinského jazyka.

Celý článok >>


Prečítajte si aj:

Komu prekáža moderná sexuálna výchova?

Len čo sa politické rozhodovanie dotkne otázky sexuality, verejná diskusia sa značne vyhrotí. Nie je to inak ani pri prerokúvaní Národného programu ochrany sexuálneho a reprodukčného zdravia. Už tradične broja proti nemu katolícki biskupi a ich satelitné organizácie. Hoci je program hlavne o reprodukčnom zdraví žien a prevencii chorôb a interrupcií, jeho kritici sa obuli najmä do modernej sexuálnej výchovy, ktorá vraj povedie mládež k promiskuite a ľahkovážnemu životu.

Celý článok >>


Prečítajte si aj:

Falošné predstavy o sexuálnej výchove

Vposlednom čase sme svedkami takmer zázračného nárastu odborníkov na sexuálnu výchovu, ktorí šíria rôzne, predovšetkým však nepravdivé a falošné predstavy o tom, čo je to sexuálna

Celý článok >>

 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.