Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.07.2020, 00:00

Nožnice kapitalizmu sa ďalej otvárajú

Čo sa týka rebríčka najbohatších ľudí sveta, tak tu ďalej kraľuje Jeff Bezos.

Nožnice kapitalizmu sa ďalej otvárajú
Zdroj: TASR

Pandémia koronavírusu dotiahla ekonomiku a finančné trhy do veľmi zvláštnej doby. Na jednej strane vidíme najväčší pokles HDP od druhej svetovej vojny a na strane druhej vidíme nové historické maximá v niektorých spoločnostiach.

Vlády a centrálne banky sa snažia zachrániť, čo sa len dá, rôznymi opatreniami a tlačením nových peňazí. Na to, aby udržali pracovné miesta, zachraňujú aj podniky, ktoré si to nezaslúžia, keďže v minulých rokoch hospodárili neefektívne. No aj napriek tomu čakajú nižšiu a strednú vrstvu ťažké časy.


Čo sa týka rebríčka najbohatších ľudí sveta, tak tu ďalej kraľuje Jeff Bezos, ktorého majetok aj po rozvode dosahuje hodnotu 160,6 miliardy dolárov. Od začiatku roka jeho majetok vzrástol o 45,7 miliardy dolárov, dá sa teda povedať, že jeho príjmy prevýšili príjmy štátneho rozpočtu Slovenska.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.