Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.05.2012, 00:01

Predĺžený víkend naznačil ďalšie výpredaje

Akciové indexy otvárali nový obchodný týždeň v zelenom, no zisky nedokázali udržať.

Pondelok sa niesol v znamení voľna na amerických trhoch. Napriek tomu sme videli počas európskeho obchodovania normálne objemy obchodov, ako počas štandardného dňa. Akciové indexy otvárali nový obchodný týždeň v zelenom, no zisky nedokázali udržať a ku koncu seansy sa dostali do červeného.

Na trh sa nedostali žiadne negatívne správy, ani sme sa nedočkali zlých makro výsledkov a tak obchodníci jednoducho iba vypredávali rally po otvorení trhov. Akcie však stále nevytvorili nové dná a to mierne nahráva odrazu.

Indexy tak zatvárajú v stratách: FTSE 100 -0.01%, DAX 30 -0.3%, CAC 40 -0.22%.

Devízový trh opäť zažil preferenciu bezpečia a videli sme presne rovnaký scenár ako na akciách, resp. ako počas piatkového obchodovania. EURUSD počas rána rástol až na 1.2620, následne prišlo v výberu ziskov a kurz nám poklesol na 1.2520. Level 1.25 predstavuje silnú opčnú bariéru, a preto práve tu by mohol trh nájsť nákupný záujem so snahou vymazať časť posledných strát. Išlo však iba o korekciu a ako pripomíname už dlhšiu dobu, strednodobý trend na eure je stále medvedí.

Forexový trh dokončil európsku seansu nasledovne: EURUSD +0.13%, GBPUSD +0.13%, USDJPY -0.22%, AUDUSD +0.81%.

Na komoditách sa nič podstatné neudialo a obchodujú sa v pluse: Zlato +0.31% , Striebro -0-15%, Ropa WTI +0.48%, Meď +0.68%. (Zatváracie úrovne o 17.30 CET).

Európske rizikové dlhopisy však vykazovali silnejší pokles a 10- ročné výnosy rástli nasledovne: SPA +15.2 bps, ITA +7.4 bps.

Americkí obchodníci si užívajú deň voľna a obchodovanie na amerických parketoch bude pokračovať zajtra v normálnych časoch.

Peter Bukov

junior analytik Capital Markets

 

 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.