Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.09.2013, 11:30

Facebook nezadržateľne rastie

Obchodovanie na akciových trhoch sa v strede týždňa nieslo v pokojnom tempe.

 V makroekonomickom kalendári bolo niekoľko dôležitých údajov, ktoré však na trhy aj tak veľa vzrušenia nepriniesli.

V Európe sme sa dozvedeli stav spotrebiteľskej dôvery v Nemecku podľa agentúry Gfk. Tá vzrástla na 7.1 bodu, čo predstavuje najvyššiu úroveň od júna 2007. Dokonca aj údaj za minulý mesiac bol revidovaný o pár desatín vyššie. Nemecký index na tieto čísla príliš nereagoval a uzatvoril obchodovanie bez zmeny. Ďalšie dôležité európske indexy uzatvorili v stredu nasledovne: FTSE100 -0.30 %; CAC40 -0.01 %. Zaujímavé pohyby nastali v sektore spoločností ťažiacich zemný plyn. Španielske firmy Gas Natural a Enagas si pripísali zaujímavé zisky 3.57% resp. 1.19% po tom, ako ich americká investičná banka Goldman Sachs označila za akcie vhodné k nákupu. Stalo sa tak po tom, čo španielske úrady zmenili zákony týkajúce sa regulácie tohto odvetvia, čo analytici s Goldman Sachs vyhodnotili ako pozitívne pre ich ďalší vývoj.

V USA bolo v stredu na programe tiež niekoľko zaujímavých údajov, ktoré mohli priniesť na trhy vzrušenie. Nestalo sa tak, aj preto, lebo zverejnené údaje sa len veľmi minimálne líšili od očakávaných.  Objednávky tovarov dlhodobej spotreby medzimesačne mierne vzrástli o 0.1% a v sektore stavebníctva sa mierne zvýšil počet predajov nových domov.

Akcie Facebooku si opäť pripísali zaujímavé zisky. Ich cena vzrástla o 1.26% po tom, ako vyšla správa o tom, že stránky Facebooku, ktoré sú oficiálne blokované na čínskom území, budú prístupné aspoň v oblasti Šanghaju. Akcie sa tak dostávajú už nezadržateľne na okrúhlu hranicu 50 USD.  Podobnú možnosť dostali aj ďalšie podobné stránky, ako napríklad Twitter.

Capital Markets

 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.