Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.07.2021, 11:41

Je Alibaba vhodný titul na kúpu?

  • Alibaba vo fiškálnom roku 2021 prekonala ročný výhľad tržieb vďaka silnému organickému rastu tržieb o 32 percent, a to bez nedávno získanej spoločnosti Sun Art.
  • Alibaba rástla vo svojich hlavných činnostiach, ako aj v projekte Alibaba Cloud. Alibaba s obratom zvýšila aj zisk, konkrétne EBITDA pred odpismi a amortizáciou sa medziročne zvýšila o 25 percent.
  • Súbežne vedenie firmy Alibaba hovorí, že zvýšilo investície do nových obchodných odvetví a kľúčových strategických oblastí.
Je Alibaba vhodný titul na kúpu?
Zdroj: Reuters

Spoločnosť Alibaba Group Holding Limited zverejnila 13. mája 2021 svoje výsledky za prvý štvrťrok 2021. V porovnaní s minulým rokom zaznamenala nárast tržieb až o 64 percent.

Zároveň v úvodných mesiacoch tohto roka presiahla métu miliardy aktívnych používateľov ročne, vrátane 891 miliónov používateľov na čínskom maloobchodnom trhu.

"Alibaba dosiahla historický míľnik jednej miliardy aktívnych používateľov na celom svete vo fiškálnom roku, ktorý sa končí v marci 2021," povedal generálny riaditeľ spoločnosti Daniel Zhang a dodal: "Naďalej sa budeme zameriavať na zákaznícku skúsenosť a vytváranie hodnoty prostredníctvom inovácií. Snažíme sa uľahčiť podnikanie odkiaľkoľvek v digitálnom veku."

Alibaba vo fiškálnom roku 2021 prekonala ročný výhľad tržieb vďaka silnému organickému rastu tržieb o 32 percent, a to bez nedávno získanej spoločnosti Sun Art.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 74% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.