Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.12.2013, 13:14

Nový mesiac, nové problémy, nové príležitosti

Úvod do posledného mesiaca v roku bol pomerne nudný. Jednak sme nevideli žiadne prekvapujúce makrodáta a finančné inštrumenty pokračovali vo svojich trendoch. Jediný údaj dnes prišiel z USA, kde ISM vo výrobnej sfére poskočil na 52.5, pričom market očakával pokles na 55.2 bodu. Investori to tak okamžite zobrali v štýle Taper on a risk on aktíva boli predávané. Najviac si to odnieslo zlato. To vytvorilo nové swingové minimá pod 1230 USD a smeruje na test 1200. Medvedí trend pokračuje a nič ho nezastaví. Americké akcie boli po dátach vypredané, no Eska udržali level 1800 bodov a odtiaľ znova nastal intrandenný odraz. Indexy akoby čakali na nejaké nové správy, ktoré by im pomohli vytvoriť nové maximá. Tie zatiaľ neprichádzajú a tak sa aspoň minimálne dipy kupujú a benchmarky stále držia silné supporty. Spolu s tým sa drží aj japonský jen. Voči euru stále nedokáže prelomiť level  140 EURJPY a zelená bankovka stále nechce rásť nad 103.00. To samozrejme brzdí akcie v ďalších ziskoch a tak sa indexy obchodujú do strany.

Zo zaujímavých správ dnes znova zaujali chlapci z Goldman Sachs. Za prvé znížili výhľad rastu GDP  v poslednom kvartáli na úbohých 1.3%. Za druhé sme videli number 4 z najlepších trejdov na rok 2014 od tejto investičnej banky. GS momentálne odporúča kupovať čínske akcie a predávať meď.  Je to vskutku zaujímavý trade, pretože čínske akcie sú pre mnohých investorov nezaujímavé a komodity tie snáď nemôžu nikam inam, než smerom nadol. Uvidíme, ako sa im bude nasledovné mesiace dariť. Zaujala aj banka Morgan Stanley. Tá stanovila koncoročný cieľ v roku 2014  indexu SPX na hodnotu 2014 bodov. To je ale náhoda.. Všetci sú tak mega býčí na akcie a to nikdy v histórii nedopadlo veľmi dobre..Hlavné americké indexy však zakončujú obchodovanie okolo nuly a neriešia, čo bude v budúcnosti.. SPX -0.27%, DJIA -0.48%, NAS -0.36%.

 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.