Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.06.2014, 11:00

USA sa stali po štyroch rokoch rizikovejšie než únia

Utorkové obchodovanie bolo už od rána poznačené silnejším výpredajom na Eure. Kráľovský menový pár zlomil silný technický support na 1.358/1.359 a trh povyberal stop lossy dlhých pozícií pod týmto levelom. Cena sa tak pomerne rýchlo zosunula až na 1.3540 a do konca dňa sa pár už veľmi nehýbal. Prelomením pod 1.3580 však euro potvrdilo medvedí trend a pravdepodobne sa čoskoro dočkáme tlaku na 1.3500. Spolu s Eurom klesal aj kábel, no prepad nebol ani zďaleka taký razantný. Sterling stále započítava do kurzu skoré zvyšovanie sadzieb od BoE a preto nechce výraznejšie skorigovať z úrovní okolo 1.6800. Korigoval aj USDJPY a sila jenu sa podpísala pod neschopnosť akciových indexov dosiahnuť nové maximá, aj napriek tomu, že bol utorok. USDJPY však stále drží 102.00, čo je pre dlhodobý trend na akciách pozitívne.

Ako som už spomínal, americké akcie majú utorky v obľube, no dnešný nebol až tak pro-rastový. Indexy otvorili v jemných stratách a celú seansu sa ich snažili vymazať, no obchodovanie bolo veľmi nezáživné. Straty nakoniec aj vymazali a končia okolo nuly, no na nové rekordy to tento utorok bohužiaľ nestačilo.

Na komoditnom trhu sa to celkom rozhýbalo. Zlato vzrástlo bez fundamentálnych dôvodov až na 1260 USD a pomaly sa tlačí na level 1300 USD. Podobne na tom bolo aj striebro, support na 19 USD udržal býky v hre. WTI zostáva pri 105 USD.

Zaujímavosťou dňa bol pokles Európskeho Investment Grade Credit Spreadu pod ten Americký. USA sú tak po štyroch rokoch rizikovejšie (práve cez IG Credit Spread) ako Európa. Naposledy bola táto situácia na trhu v roku 2010 pred vypuknutím Gréckej krízy. Draghiho reči a finty však pomohli európskym dlhopisom a tie sú v posledných mesiacoch vo veľkej obľube investorov. Uvidíme, kedy sa bude španielsky desaťročák obchodovať s yieldom 1% alebo kedy poklesne dokonca pod ten japonský.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.