Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.09.2003, 00:00

Holubičie povahy

rámci boja za Európsku úniu a proti nej sme už boli svedkami nejedného verejného vystúpenia jednotlivcov i kolektívov. Rovnako sme veľmi často počuli spory okolo zavedenia eura v tom ktorom štáte. Položiť však za euro život, a dokonca zbytočne, je predsa len veľmi silná káva.

V rámci boja za Európsku úniu a proti nej sme už boli svedkami nejedného verejného vystúpenia jednotlivcov i kolektívov. Rovnako sme veľmi často počuli spory okolo zavedenia eura v tom-ktorom štáte. Položiť však za euro život, a dokonca zbytočne, je predsa len veľmi silná káva. A stalo sa to vo Švédsku, v krajine, po ktorej vzore sme ešte donedávna poškuľovali. Obľúbená politička, ministerka zahraničných vecí Anna Lindhová, podľahla následkom útoku tri dni pred referendom o zavedení eura v tomto severskom štáte. Pravda, proti výčinom pomätencov a vrahov nie je žiadna krajina imúnna, či už hovoríme o demokracii alebo totalite. Slovensko navyše zdanlivo chráni akási povesť holubičieho národa. Zrejme je štatisticky dokázané, a ukazuje to aj každodenná politická prax, že na priemernom Slovákovi možno i drevo rúbať. A tak sa aj na ňom rúbe, piluje, vŕta... Ale pozor! Nie každý z nás je priemerný Slovák. A čo sa týka tej holubičej povahy -- zahľaďte sa niekedy pozorne hoci len na také mestské holuby. Za hrsť odrobiniek sú schopné navzájom si siahnuť na život. Takže -- žiadne ilúzie.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.